सन्धिखर्कमा वर्षाले धानबाली क्षति भएका कृषकलाई राहत प्रदान

सागर महत,अर्घाखाँची । अर्घाखाँचीको सन्धिखर्क नगरपालिकाले बेमौसमी वर्षाका कारण धानबालीमा क्षति व्यहोरेका कृषकहरुलाई राहत स्वरुप नगद प्रदान गरेको छ ।जस अन्तर्ग नगरपालिकाको वडा नम्बर ५ भित्रका ३० जना कृषकहरूलाई राहत स्वरुप नगद प्रदान गरिएको वडा अध्यक्ष ऋषव अधिकारीले बताउनुभएको हो । वडाको मथुरावेशी क्षेत्रमा ५८.५ रोपनी क्षेत्रफलमा बेमौसमी वर्षाका कारण धानबालीमा क्षति भएको थियो ।

सोही बमोजिम प्रति रोपनी १५ सयका दरले नगद प्रदान गरिएको सन्धिखर्क नगरपालिका कृषि शाखा प्रमुख राजेन्द्र भट्टराईले जानकारी दिनुभयो । प्रति किसानले १५ सय देखि ६ हजारसम्म राहत स्वरुप नगद प्राप्त गरेका हुन् ।बेमौसमी वर्षाले धानबालीमा क्षति पुगेपछि चिन्तित बनेका कृषक वडा कार्यालय मार्फत धानबाली क्षति बापतको रकम बुझेपछि हर्षित भएका थिए ।

May be an image of 5 people, people standing and people sitting

May be an image of 9 people, people sitting and people standing

 

कमेन्ट गर्नुहोस !

यो समाचार पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?

सम्बन्धित समाचार

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close