आफूलाई जिताउन धाँधली गरेको भन्दै जितेको उम्मेदवारले सिट छाडेपछि..

इस्लामावाद । पाकिस्तानमा गएको हप्ता भएको विवादास्पद निर्वाचनमा जितेका एक राजनेताले आफ्नो सिट छाड्ने घोषणा गरेका छन् ।मतगणनाको समयमा आफूलाई जिताउने धाँधली गरिएको भन्दै जमियत–ए–इस्लामीका हाफिज नईम उर रहमानले सिट छाडेका हुन् । उनले प्रान्तीय विधानसभाको सीट नम्बर पीएस–१२९ बाट विजयी घोषित भएका थिए । यो सीट कराँची सहरमा पर्छ ।

तर यो हप्ता उनले पूर्वप्रधानमन्त्री इमरान खानको पार्टी पाकिस्तान तहरीक–ए–इन्साफको समर्थनमा चुनाव लडेका उम्मेदवारले आफूभन्दा बढी मत पाएको तर पछि उक्त उम्मेदवारको कुल मत घटेको दाबी गरे । यति मात्रै होइन हाफिज नईम उर रहमानले उक्त सिट छोड्ने नै घोषणा गरेका छन् । हाफिज नईम उर रहमानले सोमबार आफ्नो पार्टीको पत्रकार सम्मेलनमा भनेका थिए, ‘यदि कसैले हामीलाई गैरकानूनी रूपमा जिताउन चाहन्छ भने त्यो हामी स्वीकार गर्ने छैनौँ ।’

“जनमतको कदर गर्नुपर्छ । जित्नेलाई जित्न दिनु पर्छ र पराजित उम्मेदवारलाई हार्न दिनु पर्छ । कसैले पनि धेरै पाउनु हुन्न,’ उनले भने । आफूले २६ हजारभन्दा बढी मत पाएको र स्वतन्त्र उम्मेदवार सैफ बारीले ३१ हजार मत प्राप्त गरेको हाफिज नईम उर रहमानले बताए । तर पछि पीटीआई समर्थित उम्मेदवार सैफ बारीले ११ हजार मात्रै भोट पाएको देखाइयो । पाकिस्तानको निर्वाचन आयोगले हाफिज नईम उर रहमानले लगाएको आरोपलाई अस्वीकार गरेको छ । सैफ बारीले सिट छाड्ने घोषणा गरेपछि पीएस–१२९ सिट कसको हातमा आउँछ भन्ने स्पष्ट छैन । तर यो घटनाले गत बिहीबार भएको पाकिस्तानको निर्वाचन निष्पक्षताका सम्बन्धमा उठेको शंकालाई फेरि एकपटक उजागर गरेको छ । एजेन्सी

कमेन्ट गर्नुहोस !

यो समाचार पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?

सम्बन्धित समाचार

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close